Pokaz Grupy Rekonstrukto

16 listopada 2018 r. do naszej szkoły zawitała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym "Ku Niepodległej".

W programie: ciekawa i wesoła lekcja historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe, stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich ). Uczniowie utrwalili swoją wiedzę dotyczącą powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego, z okresu Księstwa Warszawskiego, I wojny światowej. Mogli obejrzeć repliki broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej, ekwipunek i uzbrojenie walczących. Prowadzący przybliżyli dzieciom sytuację naszego kraju pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów, a także kulturę           i sztukę patriotyczną.