Szkoła Podstawowa w Bażanówce

Program "O Niepodległej "

Nasza szkoła od 11 listopada 2017 r. do 11 listopada 2018 r. bierze udział w Programie "O Niepodległej", którego organizatorem jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku, a współorganizatorem Starosta Sanocki. 

W ramach Programu uczniowie z klas IV-VII będą realizować trzy projekty:

  • projekt badawczo- historyczny nt. lokalnych wydarzeń i bohaterów związanych z 1918 r.;
  • projekt literacko- artystyczny polegający na przygotowaniu "Pamiętnika Legionisty" w formie lapbooka;
  • projekt muzyczny polegający na przygotowaniu piosenki, pieśni patriotycznej odwołującej się do wydarzeń z 1918 r. lub innych ważnych wydarzeń z historii Polski.


Projekty będą realizowane przez zespoły pracujące pod opieką p. Beaty Bieleń oraz p. Marty Lewickiej. Dodatkowo będziemy brać udział w szkoleniach oraz warsztatach historyczno- badawczych z pracownikiem Muzeum Historycznego w Sanoku.


13 lutego 2018 r. w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbędzie się wykład nt. "1918 r. w Sanoku" prowadzony przez p. Andrzeja Romaniuka.

6 marca 2018 r. będzie miał miejsce koncert piosenki patriotycznej "I wszystkim śpiewajcie o Tej, co nie zginęła".


Prezentacja projektów historycznych i literackich nastąpi w dniu 22 maja 2018 r.

10 listopada 2018 r. w Sanockim Domu Kultury w ramach powiatowych obchodów 100- letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone szkołom Certyfikaty za udział w programie                                        „O Niepodległej” realizowanym przez CDN, a opatrzonym honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Sanockiego. Uczniowie naszej szkoły ponownie wystąpili podczas koncertu i raz jeszcze zaśpiewali utwór "Przybyli ułani".

Artykuły