W ramach programu edukacyjnego Uczymy się kochać Ziemię uczniowie klasy III wraz z rodzicami odbyli wycieczkę w Bieszczady, zorganizowaną przez panią Halinę Żeliszewską. Uczestnicy w Mucznem obserwowali żubry w naturalnym środowisku, podziwiali w pięknej jesiennej krasie torfowiska wysokie w Tarnawie Wyżnej i panoramę Bieszczadów z tarasu widokowego w Lutowiskach. Przewodnik (leśniczy z nadleśnictwa Stuposiany) w bardzo ciekawy sposób opowiadał o faunie i florze Bieszczadów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali ekologiczne breloczki, czasopisma przyrodnicze i foldery.

Podsumowaniem miłego dnia była wizyta w Słodkim Domku. Dzieci po zjedzeniu pysznych ciast resztkę swojej energii spaliły na placu zabaw pod dyskretną kontrolą rodziców i wychowawcy.